Малина Феномен - все, що потрібно знати про цей сорт

Малина Феномен є сортом середньострокового дозрівання. Це сорт з рясною врожайністю, яка може досягати 6-8 кг з одного куща. Звичайно, ці показники відносні, оскільки багато що залежить від типу грунту, клімату, густоти посадки, а також агротехніки вирощування.

Наведемо основні зовнішні ознаки сорту. Кущ є напіврозкидистий з високими пагонами, які досягають довжини 2 з половиною метрів, вкриті невеликими шипами. Вони потребують підв'язки. Також варто відзначити зміну кольорів пагонів зі зміною пори року: якщо влітку вони світло-бежеві, то восени вони набувають жовтуватого відтінку. Також малина Феномен може пуститися на пеньки викошеної лози - своєрідна особливість. Цей сорт малини має ягоди вагою близько 5 г, найбільші досягають 9 г. Мають червоний колір з матовим відтінком. Характеризується великою кістянкою із середнім зчепленням. Ягоди мають форму правильного конуса, володіють солодко-кислим смаком. Нудотність відсутня, при цьому в смаку присутня приємна тонка кислинка. Плоди на першому році мають круглу форму.

М'якоть малини є соковитою і ніжною, при цьому добре транспортується. Легко відривається. Ягоди малини Феномен дозрівають одночасно, тобто не протягом довгого часу. Вони не піддаються осипанню і не печуться на сонці. Цей сорт заслужив похвали за високу стійкість в спекотну пору. А якщо забезпечити належний полив, то спека йому взагалі не страшна. Хороші відгуки малина Феномен отримала за свою морозостійкість. Вона підходить для нашого клімату беззаперечно. Плодоношення зазвичай відбувається в першій половині червня.

Наведемо деякі особливості вирощування та догляду. Перше, що потрібно враховувати - відстань між кущами, яка повинна складати не менше 1,5 м. Якщо ж малина вирощується в промислових цілях і посадка більш щільна, слід більше вносити підгодівлі.

Якщо пагони досягли великих розмірів, слід подбати про прикріплення їх до деякої опори, оскільки під вагою дозрілих ягід вони почнуть гнутися. Найбільш оптимальним розміром по висоті буде ваш зріст, щоб легко було дістати плоди. Якщо пагони почнуть рости вище, можна їх пустити вниз дугоподібно.

Верхівки пагонів можна прищипувати для здійснення стимулювання розгалуження. Також можна обрізати верхівки навесні або краще восени на висоті близько 2 м.

Якщо вас цікавлять саджанці малини поштою, звертайтеся в компанію «ПП Анастюк». Ми пропонуємо виключно перевірені і хворобостійкі сорти, які призначені для нашого клімату. Якщо вас цікавлять питання по вирощуванню того чи іншого сорту, наші досвідчені фахівці проконсультують вас.