Полуниця Альба - чому варто вибрати?

Полуниця Альба є італійським сортом з хорошою врожайністю. Саме тому її широко використовують для комерційних цілей. Полуниця цього сорту є ранньодозріваючою. Крім того, врожайність сорту Альба досягає до 1,2 кг з одного куща, що є дуже хорошим показником. Якщо говорити про промислові масштаби, то вона варіюється в межах 20-26 т/га. Якщо ж мова йде про присадибне вирощування, то показник врожайності може бути вищим через більш стислу посадку, використання деяких агроприйомів і більш ретельного догляду.

Як вже було зазначено, для неї характерно раннє плодоношення і велика продуктивність. До переваг слід також віднести хорошу транспортабельність і відмінну щільність, яка не псує її смакові якості. До того ж, сорт Альба є невибагливим до кліматичних умов: кущі можуть виростати і в спеку, і у вологому кліматі. Цей сорт стійкий до хвороб, а також прекрасно переносить зиму.

Плоди в середньому досягають маси 25-30 г. Шкірочка має яскраво-червоний колір. Плоди мають правильну конічну подовжену форму з практично ідеальною однорідністю. І це одне з головних достоїнств цього сорту, що приваблює око клієнта і спонукає придбати її.

Сам кущ має середню листяність і густоту, при цьому досить потужний. Для цього сорту характерні велике яскраво-зелене листя. Великі квітконоси розташовуються в один рівень з листям, а під час дозрівання починають вилягати. Полуниця Альба характеризується стійкістю до борошнистої роси, плямистостей, а також кореневих гнилей.

Сорт Альба є невибагливим, однак при цьому вимагає інтенсивного застосування агроприйомів для отримання хорошої врожайності. Основні з них: інтенсивні підгодівлі, крапельне зрошення, створення тіні в місцях посухи, проведення мульчування та інші методи. В іншому випадку ви не отримаєте заявлену продуктивність.

Найбільш оптимальний час для проведення висадки для отримання врожаю на наступний рік - липень-серпень. Продуктивність в разі висадки у вересні-жовтні буде нижчою. У питанні розмноження потужні розетки першого порядку вкорінюються для розсади. Ті, які вкоренилися в червні-липні, будуть придатними для ягід у наступному році. Серпневі і вересневі рекомендується залишити для маточника.

Слід також врахувати дотримання необхідної відстані між саджанцями. При ущільненому варіанті воно становить 20-25 см і 35-50 см між рядами. Найбільш оптимальним вважається 35-40х50-70 см. Також потрібно відокремити ряди з плодоношенням від рядів для маточника. Ранньою весною рекомендується внести підгодівлю з комплексних мінералів для коренів, а також для листя в період цвітіння, зав'язі і формування плодів.

Якщо ви шукаєте розплідник полуниці, пропонуємо звернутися в компанію «ПП Анастюк». Ми пропонуємо перевірені, хворобостійкі сорти, які відмінно підходять для нашої кліматичної зони. Надаємо консультації з питань вирощування різних сортів.