Ожина Натчез: характеристики та особливості

Досить часто біля будинків можна побачити ожину, і здебільшого це ранньостиглі сорти. Який же сорт вибрати? Можна, зокрема, ожину Натчез, ласувати смачними ягодами якої Ви зможете вже в липні.

Натчез – це чагарник, який стелиться по землі та не має шипів. Ожина Натчез має великі плоди темно-синього, близького до чорного кольору з характерним блиском. Ягоди є соковитими, мають видовжену циліндричну форму, м’якоть помірно щільна. Смакові властивості цієї ожини приємно вражають – ягоди мають досить солодкий смак з легкою кислинкою, насіння кістянки є доволі дрібним. Транспортувати ожину надзвичайно легко, оскільки вона відмінно зберігає форму.

Після висаджування гілки відразу ростуть вгору, проте після першого врожаю нахиляються до землі. Така особливість зумовлена насамперед тим, що вага ягід є досить великою. Середня довжина пагонів може становити до 5 м. Час збору врожаю, звісно, залежить від кліматичних умов, проте плодоношення триває приблизно 1,5 місяця. Характерною особливістю є те, що навіть добре дозрілі ягоди довгий час добре тримаються на гілках та не опадають.

Завдяки тому, що на кущі відсутні колючки, догляд за деревом є дуже простим та легким. Основною вимогою є наявність достатнього освітлення, інакше ожина може повністю не дозріти. Крім того, ожина є стійкою до різних хвороб та шкідників.

Висаджувати ожину потрібно навесні, адже після осіннього висадження вона може не пережити зиму, оскільки є вразливою до морозів. Якщо Ви все ж вирішили робити це восени, варто організувати їй додаткове укриття на зиму. Ґрунт повинен мати низький або нейтральний рівень окислення. Ділянка має нормально освітлюватися й провітрюватися. Відразу після висаджування треба обрізати ожину на 30-40 см від землі.

Цей сорт ожини є беззаперечним фаворитом як в індивідуальному садівництві, так і в садівництві в промислових масштабах.

Сорт ожини Натчез можна придбати в компанії «Анастюк». Приймаємо замовлення з усіх регіонів України. Виконуємо оптові замовлення. У наявності усі необхідні документи. За потреби надамо вичерпну консультацію та допоможемо зробити правильний вибір. Усі наші саджанці є досить стійкими до розвитку різних хвороб. Чекаємо на Ваші замовлення!